Wielu użytkowników soczewek kontaktowych narzeka na dyskomfort spowodowany suchością w oczach. Najczęściej zauważają to osoby pracujące przy komputerze, a także ci, którzy przebywają w suchych, klimatyzowanych pomieszczeniach oraz kierowcy.

Można kupować mocno nawilżające płyny do soczewek, jednak nie zagwarantują one stałego nawilżenia szkieł przez wiele godzin. Soczewki znajdują się wpłynie całą noc (chyba, że nosimy szkła na dzień i noc), jednak wieczorem mogą być już wysuszone przez niekorzystne warunki, w jakich przebywamy.

W takim przypadku sprawdzą się nawilżające krople do oczu, które bez problemu kupimy w aptece albo u okulisty. Ich ogromną zaletą jest to, że mogą być używane bez zdejmowania szkieł kontaktowych, jednak nie wszystkie rodzaje kropli są do tego przeznaczone. Jeśli nosimy soczewki, zwracajmy na to uwagę.

Krople do oczu, określane też jako sztuczne łzy, mają wiele zalet. Przynoszą natychmiastową ulgę dla zmęczonych oczu, skutecznie je nawilżają i chronią przez wystąpieniem podrażnień. Tworzą na oczach warstwę ochronną, a jeśli można je używać podczas noszenia soczewek – wyczyszczą i nawilżą szkła kontaktowe.

Praca w warunkach sprzyjających wysychaniu oczu nie musi skazywać nas na ciągłe uczucie dyskomfortu i podrażnienia. Mając przy sobie krople nawilżające, możemy w każdej chwili pomóc swoim oczom. Jeśli kupione przez nas krople są na bazie naturalnych składników, można używać ich nawet kilkakrotnie w ciągu dnia, wedle potrzeby.