Imprezy

Jest to propozycja dla firm, instytucji, oraz grup zorganizowanych – idealny sposób na oryginalne spotkania integracyjne.

Imprezy „raku” organizujemy wspólnie ze stowarzyszeniem Cu Forum, które ma w tej kwestii bardzo bogate doświadczenie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Impreza odbywa się na świeżym powietrzu, trwa jeden lub dwa dni. Pierwszym etapem jest budowa pieca oraz rozpalenie ognia. Uczestnicy spotkania tworzą własne prace w masie szamotowej lub szkliwią gotowe biskwity (już raz wypalone przedmioty z gliny). Następnie, gdy piec osiągnie odpowiednią temperaturę, prace są ładowane do komory i wypalane. Po odpowiednim czasie wyjmuje się wsad rozgrzany do czerwoności i – jeśli chcemy by nasze prace były pracami „raku” – umieszczany w atmosferze redukującej. To tak pokrótce…

Całej techniki „raku” nie da się opisać w paru słowach. Musicie sami to przeżyć – bezpośredni kontakt z „żywym ogniem” i wypalanie w piecu „raku” pozostaje na zawsze w pamięci uczestników takich imprez jako niezwykłe doznanie.

Program spotkania może zawierać także budowę i wypały w innego typu piecach, rytualne parzenie herbaty, wypał dziegciu. Szczegółowy plan imprezy jest ustalany indywidualnie.

słowa kluczowe: homofaber, odlewy gipsowe twarzy, odlewy twarzy, gipsowy odlew twarzy, odlew gipsowy twarzy, rzeźba z brązu, odlew ręki, odlewy dłoni