Jeżeli chodzi o bezdechy nocne leczenie farmakologiczne prawie nie istnieje. Prawie, to znaczy, że są pewne środki, które pozwalają złagodzić skutki tej przykrej przypadłości.
Leczenie farmakologiczne sprawdza się tylko w przypadku bezdechu sennego wywołanego np. nerwicą. Dzięki temu można wprowadzić pacjenta w stan relaksacji właśnie za pomocą leków. W innych przypadkach raczej niweluje się objawy i ryzyko, niż leczy się samą przyczynę choroby. Do tego celu używa się na przykład urządzenia, które ma za zadanie wtłoczenie powietrza do płuc chorego, tak, by brak tlenu nie mógł zakłócić mu snu.
Czasami trzeba jednak zdecydować się na zabieg laryngologiczny, dzięki któremu zostanie usunięta przegroda lub zwężenie, które zaburza oddech. Jest to bezpieczny zabieg, więc wiele osób się na niego decyduje. Odpowiednio przeprowadzony minimalizuje ryzyko powtarzana się bezdechów do zera.
Chorym zaleca się także zwiększenie aktywności fizycznej i zmianę nawyków żywieniowych na zdrowsze oraz znaczne ograniczenie alkoholu i papierosów.