Umiejętności dziecka w wieku pięciu lat
Zastanawiasz się nad tym, co powinien umieć 5 latek? Jest to pytanie, na które zapewne pojawią się różne odpowiedzi. Można powiedzieć, że mowa o temacie wzbudzającym wiele emocji (a w takiej sytuacji nietrudno o mniej lub bardziej rozbieżne opinie). Na pewno warto też zwrócić uwagę na informacje, które zawiera podstawa programowa. Nie ma co ukrywać, że podstawa programowa zawsze chyba wzbudza wiele emocji.

Dobrze też podkreślić, że bez wątpienia nie bez znaczenia jest to, jak przedstawia się zdanie lekarza. W końcu lekarze powinni wiedzieć, jak powinien przebiegać rozwój dziecka.
Co jeszcze warto powiedzieć? Na pewno ewentualne decyzje (decyzje związane z nieprawidłowym rozwojem dziecka) muszą być przemyślane. Nie może być tak, że podejmowane jest ryzyko.
W ten sposób teoretycznie temat jest zakończony. Teoria jest oczywiście istotna, ale najważniejsze, żeby temat został zakończony w praktyce. Najkrócej rzecz ujmując, nie pozostaje nic innego, jak przyjrzeć się rozwojowi dziecka i podjąć jakieś decyzje.