Rehabilitant – zawód z przyszłością
Ofiary wypadków, osoby po udarach, kontuzjowani sportowcy zawodowi i amatorzy, tak naprawdę bardzo wielu z nas prędzej czy później będzie musiało skorzystać z tej szczególnej pomocy medycznej, jaką jest rehabilitacja.
Już dzisiaj poradnie rehabilitacyjne pękają w szwach, a na zabiegi czeka się po kilka tygodni. O le wczesna rehabilitacja daje możliwość poprawy jakości zdrowia, to działania zbyt późno podjęte w tym kierunku przyniosą niewielki pożytek.
Rehabilitacja ortopedyczna pomaga pacjentom z urazami kończyn, przeciążeniami. Celem jest powrót do maksymalnej sprawności. Efektywna rehabilitacja to nie tylko zasługa samego lekarza, ale również odpowiednio dobranych ćwiczeń i masaży oraz zastosowania nowoczesnych urządzeń.
Adepci tej specjalności mogą pracować zarówno w szpitalach i przychodniach państwowych, w sanatoriach i  specjalistycznych ośrodkach leczenia urazów oraz w placówkach opieki nad ludźmi starszymi. Przy tak wielkim zapotrzebowaniu na tę formę terapii – rehabilitant to zawód z przyszłością.