Nasze babcie zawsze powtarzały nam, żeby ciepło się ubierać, zdrowo i dużo jeść i uważać na siebie, kiedy wychodzimy na dwór. Oczywiście takie już są babcie, martwią się o nas, naszą przyszłość i nasze zdrowie.
Wiedzą one, bowiem, jak bardzo ważne w życiu jest dbanie o własne zdrowie, przede wszystkim dlatego, że same przeżyły już wiele, niemało widziały, ale też doświadczyły dosłownie na własnej skórze.

Często nie myślimy o tym, kiedy jesteśmy młodzi, nie martwimy się jak będziemy wyglądać, czy jak będziemy się czuć za kilka lat. Warto jednak zadbać o zdrowie już teraz, bo wszystko co zrobimy dziś, będzie miało wpływ na to, ile będziemy żyć i w jakim zdrowiu.

Na każdym etapie życia, czy to w dzieciństwie, latach młodzieńczych, w pełni wieku, czy też na starość powinniśmy zatem uświadamiać sobie, że tak na prawdę zdrowie jest jednym z najważniejszych aspektów naszego życia i zwracać baczną uwagę na to, czy nasze zdrowie nie podupada, a jeśli tak – zastanowić się nad tym, co możemy zrobić, by to zmienić.