Wyjeżdżasz na studia do innego miasta, ale nie wyobrażasz sobie dzielenia pokoju w akademiku z obcymi osobami? A może chcesz się w końcu usamodzielnić i wyfrunąć z rodzinnego gniazda? Bez względu na powód, dla którego szukasz mieszkania, warto żebyś zdawał sobie sprawę z kilku podstawowych spraw.
Sprawdź, czy właściciel uwzględnił czynsz w twoich opłatach, czy też jest to dodatkowy wkład finansowy, który musisz pokryć. To bardzo istotne, ponieważ bardzo często zdarza się, że osoby wynajmujące mieszkania podają cenę, którą chcą dostać do ręki. Do tego dochodzi czynsz, opłaty licznikowe, Internet i wszelkie inne rachunki. I nagle okazuje się, że podana kwota wzrasta przynajmniej o połowę.
Warto też wiedzieć, czy mieszkanie znajduje się nowej czy starej zabudowie. Nowe budownictwo sprawi, że mieszkania będą droższe pod względem samego wynajmu, ale przy okazji mogą się okazać dużo tańsze w eksploatacji ze względu na poprowadzenie całej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej czy centralne ogrzewanie.