Ludzie nie chcą pić wody z kranu, jest to woda na ogół zanieczyszczona i nieznany dokładnie jest jej skład. Alternatywą do tego jest montowanie filtrów, w kuchni pod zlewem, które zwykłą wodę oczyszczają, na zasadzie rozdzielenia zanieczyszczeń i wody.
Tak zwana odwrócona osmoza, to właśnie taki proces, przy pomocy zastosowanych membran w filtrze, rozdzielają się wszelkie zanieczyszczenia wody, nawet o bardzo małych rozmiarach, z wodą, która po przejściu przez taki filtr jest krystalicznie czysta.
Odwrócona osmoza to proces stosowany od lat, dzisiaj filtry są coraz to bardziej nowoczesne, przed niektórymi zakłada się jeszcze jonizatory, aby woda była lepsza. W nowo wybudowanych osiedlach zakłada się już takie filtry na stałe. Nad zdrowotnością wody oczyszczonej, w opisanym procesie, wciąż są kontrowersje, jedni uważają, że woda jest zdrowa inni mają przeciwne opinie. Faktem jest, że dzięki zainstalowanemu filtrowi woda jest pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń, jest czysta i zdatna do picia.