Czym się różni mieszkanie w bloku starej zabudowy od mieszkania w kamienicy? Co oferują bloki w nowym typie budownictwa? Jeśli chcesz wynająć mieszkanie, to dobrze jest przeanalizować kilka kwestii i porównać możliwości.
Warto się dowiedzieć, czy mieszkanie znajduje się w kamienicy, bloku starego typu, czy jest to stosunkowo nowa inwestycja. Wiąże się to z szeregiem spraw, które należy zweryfikować w zależności od typu zabudowy. Jeśli jest to stare budownictwo, np. kamienica, to najprawdopodobniej mieszkanie ma bardzo wysoko zawieszone sufity. Z jednej strony super, pojawia się wrażenie przestrzeni, ale z drugiej należy pamiętać, że większość tego typu domów posiada ogrzewanie gazowe. Ogrzanie takiego mieszkania może bardzo skutecznie zniechęcić do przebywania w nim.
Bloki zbudowane w PRL-u mają bardzo cienkie ściany, a dzięki rurom w łazienkach tworzy się tak cudowna akustyka, że można bezkarnie podsłuchiwać sąsiadów mieszkających cztery piętra niżej. Natomiast nowe nieruchomości często oferują podziemne parkingi, więc jeśli masz samochód, to warto się zainteresować tym tematem.