Postanowiliśmy kupić coś, w czym moglibyśmy zamieszkać. Nie mieliśmy mocno sprecyzowanych oczekiwań, dlatego też udaliśmy się do biura nieruchomości, żeby zapoznać się z ofertą. Gdzieś w tle kołatała nam myśl, że chcielibyśmy kupić coś do remontu, by dostosować budynek do naszych potrzeb.
Agent przedstawił nam całą listę obiektów. Były tam w pełni wykończone domy, ale także rozsypujące się stodoły. Nam zależało rzeczywiście na kupnie nieruchomości do remontu. Zatem skoncentrowaliśmy się tylko na tych ofertach.
Po wielu wizytach w różnych miejscach i konsultacjach wybraliśmy konkretny domek, który postanowiliśmy rozbudować. Urocze miejsce i dobre fundamenty sprawiły, że długo się nie zastanawialiśmy. Co prawda agent z biura nieruchomości próbował nas odwieść od tego pomysłu, jednak my już mieliśmy swoją koncepcję i nie zamierzaliśmy z niej rezygnować. Ostatecznie okazało się, że mieliśmy rację, udało nam się stworzyć urocze miejsce, a koszta nie były zbyt wielkie i starczyło nam pieniędzy.