Już niedługo uczniowie szkół trzecich klas licealnych oraz czwartych klas technikum zmierzą się w walce z egzaminem maturalnym, do którego przygotowywali się przez 12 lat ich życia.
W trakcie nauki poleca się suplementy omega-3. Spowodowane jest to pozytywnym działaniem omega-3 na układ nerwowy i przede wszystkim mózg co pozwoli wchłaniać ogromne ilości wiedzy.

Wiadomym jest, że egzamin jakim jest matura może być stresującym przeżyciem, dlatego suplementy omega-3 są jeszcze bardziej polecane, ponieważ zawarte w nich kwasy eikozapentaenowe i dokozaheksaenowe, odpowiednio EPA i DHA usprawniają pracę serca i układu nerwowego. Suplementacja tymi kwasami pozwoli nam uczyć się efektywniej i jednocześnie ograniczyć stres.

Nie powinniśmy bagatelizować potrzeb naszego organizmu w okresie wzmożonej pracy psychicznej (dużej ilości nauki), dlatego właśnie powinniśmy przemyśleć czy suplementy omega-3 będą nam potrzebne. Chcąc poprawić swój stan psychiczny i ogólne samopoczucie oczywiście, że tak – suplementacja jest nawet wskazana.