Oczywistością jest, że każdy z nas chce zarobić więcej niż może. Szukamy zatem różnych sposobów na podniesienie swojej stopy życiowej, imając się różnych, nie zawsze opłacalnych sposobów. W potocznym rozumieniu duże szanse na zarobienie pieniędzy daje rynek nieruchomości, który podobno wciąż jest atrakcyjny finansowo.
Oczywiście jeżeli ktoś inwestuje mądrze, może zarobić zasadniczo na każdej działalności, dlatego też jeżeli ktoś chce wejść w tę dziedzinę biznesu, musi mieć głowę na karku i kapitał początkowy. Trzeba bowiem zainwestować w nieruchomości, aby potem czerpać z nich zyski.
Dobrze jest wcześniej prześledzić rynek w regionie, w którym chcemy podjąć działalność. Rynek nieruchomości kształtuje się różnie w różnych regionach naszego kraju i to, co świetnie sprawdzi się w centralnej Polsce, niekoniecznie przyniesie zyski w Polsce wschodniej i odwrotnie. Jak zatem widać, czerpanie zysków z nieruchomości wymaga od nas myślenia perspektywicznego oraz dobrego obycia w rynkach inwestycyjnych.