Styl i zdrowie zaklęte w zapachu

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów świec zapachowych i olejków eterycznych. Jest również cały wachlarz sposobów na wprowadzenie tych olejków do powietrza. Delikatny, subtelny zapach w domu to nie tylko sposób na podkreślenie własnego stylu, ale w niektórych przypadkach pomaga utrzymać zdrowie!
Na jaki zapach się zatem zdecydować? Cóż, to zależy od naszych indywidualnych upodobań, stylu, czy efektu, jaki pragniemy osiągnąć. Jednak niezależnie od powodu- warto się zorientować jak wpływają na nas poszczególne zapachy.
Mięta to świetny przykład połączenia eleganckiego stylu i zdrowia- nie tylko odświeża, orzeźwia, ale też odpręża i wprowadza nastrój relaksu.
Mandarynka również odświeża, ale jest zdecydowanie bardziej ożywcza. Dodaje energii i mobilizuje do działania. z drugiej strony- obniża poziom stresu i pomaga z zasypianiem.
Zapach drzewa sandałowego działa odprężająco, łagodzi stres, napięcie, pomaga w zasypianiu. Jednocześnie ma właściwości bakteriobójcze, więc również pomaga dbać o zdrowie.
Rozmaryn ma silne działanie pobudzające- masaż tym olejkiem znacznie pobudza krążenie, pomaga tez pozbyć się trądziku, działa też kojąco przy bólach nóg. Oprócz pomocy w dziedzinie zdrowia- uznaje się go za afrodyzjak.
Z kolei olejek eukaliptusowy, oprócz oczywistego zastosowania przy inhalacjach, silnym działaniu antyseptycznym- pomaga odstraszać owady. Stosowany jest również przy leczeniu anginy, przeziębienia i stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. Pomaga więc dbać o zdrowie, porządek i nienaganny styl.
Oczywiście zapachów do wyboru jest niezliczona mnogość i każdy ma swoje unikatowe właściwości- dlatego dobrze jest je poznać i dobrać coś odpowiedniego dla siebie.