Istnieje kilka form odżywek do rzęs.
Najprostsze i najtańsze są te domowe. Tu wystarczy olej rycynowy, który nawet palcem można wmasować w rzęsy i skórę wokół oczu. Olejek będzie pielęgnował włoski, a także delikatne okolice oczu.
Kupne odżywki mogą być wyposażone w spirale (dokładnie takie same, jak w tuszach do rzęs). Takie produkty nakłada się bezpośrednio na rzęsy i działają one tylko na powierzchni włosa. Mogą wzmocnić rzęsy, ale nie sprawią, że będą one gęstsze.
Żeby uzyskać wyraźnie dłuższe i gęstsze rzęsy konieczna jest odżywka do rzęs z pędzelkiem. Produkt należy nakładać na noc, na górną linię rzęs. Najlepiej robić to bardzo dokładnie i starannie! Ponieważ aktywne składniki naprawdę stymulują skórę, to rzęsy mogą wyrosnąć w nieodpowiednich miejscach. W ostatnim czasie do okulistów zaczęły przychodzić dziewczyny, które niedokładnie nakładały odżywkę i doprowadziły do sytuacji, kiedy rzęsy rosły im od wewnętrznej strony powiek. Pamiętaj, że jeśli coś takiego wydarzy się u Ciebie, to koniecznie musisz udać się do lekarza!