Dlaczego dieta Dukana jest ostatnio tak popularna? Odpowiedź na to pytanie jest właściwie bardzo prosta. Jej pierwsze efekty są widoczne już kilka dni po stosowaniu, co jest doskonałym czynnikiem motywującym na dalszy okres. Dieta Dukana sprawia, że można pozbyć się nawet 15 kilogramów w ciągu kilku miesięcy i utrzymać tę wagę do końca życia. Z racji, że efekty są natychmiastowe, odchudzające się osoby chcą stosować kolejne etapy diety Dukana, ponieważ wierzą, że dzięki temu wszystko, co związane z ich gubieniem kilogramów, ułoży się po ich myśli. Jeśli stosuje się i przestrzega po kolei wszystkich faz tej diety, trzeba wziąć pod uwagę, że wynikające z tego konsekwencje będą obecne już w całym naszym życiu, gdyż ostatniego etapu powinno się przestrzegać już zawsze. Tylko to zagwarantuje nam utrzymanie wypracowanej sylwetki i upragnionej wagi, którą osiągnęliśmy.
Jeśli chodzi o efekty związane z nawykami żywieniowymi, to również są one już zmienione na całe nasze życie i musimy o tym pamiętać. Inaczej bowiem sprawimy, że wróci niepożądana waga, a my przestaniemy się zdrowo odżywiać, skupiając się na tym, żeby jedzenie było jak najbardziej przyjemne, co jest prawie równoznaczne z tym, że będzie zawierało ono mnóstwo kalorii. Trzeba zwrócić uwagę też na to, że możemy cierpieć na niedobór witamin oraz mikroelementów, zwłaszcza w pierwszej fazie diety, należy więc uzupełniać je odpowiednimi suplementami. Musimy pamiętać o tym, że oprócz pozytywnych efektów, dieta Dukana może mieć też negatywny wpływ na nasz organizm.
Także decyzje czy ta dieta jest dla nas odpowiednia musimy podjąć sami i zadecydować czy tak duże ryzyko którym zostanie obarczony nasz organizm, jest warte utraty tych kilku kilogramów. Rozważ tą kwestie jeżeli się na tą kuracje zdecydujesz.