Obecnie producenci suplementów oferują nam ogrom produktów do uzupełniania codziennej diety. Aczkolwiek stawia nas to przed nie łatwym wyborem. Które z tych preparatów mogą być najbardziej przydatne i efektywne w procesie budowania naszej masy mięśniowej?

Kreatyna – to aktualnie najlepsze białko na mase mięśniową. Zażywając ją wraz z zastosowanie odpowiedniej diety jest w stanie przyspieszyć okres budowania mięśni oraz wyraźnie zwiększyć ich siłę i wytrzymałość. Oprócz tego kreatyniną możemy również wykorzystać podczas redukcji masy ciała. Ponieważ chcąc zrzucić zbędne kilogramy tłuszczu również potrzebujemy zwiększonej ilości energii, która jest nam potrzebna do ćwiczeń.

Odżywka węglowodanowo-białkowa ? jest to nic innego jak posiłek w proszku. Standardowa odżywka odznacza się się większą proporcją węgli w stosunku do białka, co determinuje kaloryczność tego środka. Całkiem inna historia jest w sytuacji spożywania odżywek typu Bulk. To odżywki cechujące się taką samą zwartością białka i węglowodanów. W ich przypadku proces budowania masy jest znacznie bardziej kontrolowany.