Jak możemy ustrzec się przed komputerowymi wirusami?

Prawdopodobnie zdarzyło nam się już kiedyś przypadkowo pobrać na swój komputer jakiegoś wirusa. Być może wtedy nic złego się nie stało lub, wręcz przeciwnie, na tyle mocno uszkodził on nasz sprzęt, iż musieliśmy go oddać do naprawy bądź nawet wyrzucić. Jeśli nie chcemy ponownie zmierzać się z taką sytuacją, musimy zrobić wszystko, aby ochronić swój komputer przed atakiem wirusów. Nie jest to wcale trudne zadanie.

Spore znaczenie ma to, na jakie strony regularnie wchodzimy. Jeśli włączamy przede wszystkim popularny i sprawdzony Wielotematyczny portal internetowy wordpress dla każdego, raczej nie powinniśmy pobrać z niego żadnych wirusów, jednak nie jest to zupełnie niemożliwe. Uważajmy natomiast szczególnie na nowo powstałe blogi, dziwnie wyglądające witryny oraz portale o bardzo przerażających czy nietypowych nazwach. Lepiej na takie serwisy w ogóle nie wchodźmy, jeśli nie musimy tego robić.

Pełną ochronę antywirusową zagwarantuje nam jednak wyłącznie specjalistyczny program. Zainwestujmy w niego w najbliższym czasie.