Dieta i odchudzanie to ostatnio temat na topie. Z każdej strony zalewani jesteśmy kolejnymi programami tematycznymi i poradami różnorakich celebrytów, którzy próbują pokazać nam jak powinniśmy się zdrowo odżywiać, jak z, wydawałoby się, prostych i nudnych a jednocześnie zdrowych produktów, wyczarować pyszne dania.

Spora w tym zasługa niedawnej mody na fitness, podczas której prawie cała Polska zaczęła ćwiczyć. To bardzo zdrowy trend ? tak w przenośni jak i dosłownie. Doskonale jednak zdajemy sobie sprawę, że sam trening na nic się zda bez zmiany naszych nawyków żywieniowych. Będą na diecie nie musimy głodować, to stary, dawno obalony stereotyp, w który wierzą jeszcze chyba tylko nieliczni.

Kolejną kwestią jest wzrastające zainteresowanie kuchnią wegańską i wegetariańską, która może być zarówno bardzo zdrowa jak i bardzo smaczna. Pamiętać jednak należy, że rezygnując z produktów pochodzenia zwierzęcego, musimy dbać o ilość białka, którą będziemy spożywać, a którego głównym dla nas źródłem jest właśnie mięso.