Aby jak najlepiej pracować, musimy cały czas się dokształcać i zdobywać nowe informacje na temat rozmaitych terminów. Szczególnie ważne jest to dla pracowników budowlanych, zatem należąc do ich grona, ze zdobywania wiedzy nigdy nie możemy rezygnować. Uzupełnijmy ją bardzo szybko, odkrywając zupełnie od postaw chromowanie, cynowanie, miedziowanie czy Cynkowanie galwaniczne.

Te nazwy określają nam różne metody specjalistycznych procesów. Procesy te wchodzą w skład dziedziny galwanizacji, a polegają na nanoszeniu cienkich i niewielkich warstw metalu na inną, również metalową powierzchnię. Niejednokrotnie właśnie wykonywaniem takich zadań będziemy musieli się zająć. Poznajmy zatem każdą z tych metod przeprowadzania galwanizacji, by potem umieć wszystkie z nich zastosować w praktyce.

Istnieją jeszcze dwie inne definicje galwanizacji, jednak nie są one aż tak często stosowane. Jeżeli więc będziemy znać wyłącznie tą opisaną w tym tekście, powinniśmy spokojnie poradzić sobie z każdym procesem galwanizacji.