Pobranie formy z modela odbywa się za pomocą delikatnej , nieszkodliwej dla skóry substancji pochodzenia organicznego. W porównaniu z konwencjonalnymi sposobami zdejmowania formy metoda ta jest szybka, łatwa i całkowicie bezpieczna, co umożliwia wykonanie odlewu ręki czy nóżki nawet u niemowlęcia.

Odlewy odwzorowują ciało bardzo dokładnie, a za pomocą odpowiednich zabiegów polichromowania można uzyskać naprawdę zdumiewające efekty specjalne. Możliwe jest wykonanie odlewu ręki, stopy, twarzy, torsu, całej głowy, popiersia a także całej postaci lub wybranych fragmentów ciała.

Metoda przebiega dwuetapowo: zdjęcie formy z modela oraz praca rzeźbiarska i retusz przy wykonywaniu pozytywu ( przeważnie już bez udziału modela). Pozytyw może być wykonany z gipsu (materiał podstawowy), betonu, żywicy, sztucznego kamienia, brązu oraz na życzenie polichromowany i oprawiany.

Odlewy to doskonały sposób na utrwalenie czegoś, co bezpowrotnie mija .

słowa kluczowe: rzeźba z brązu, odlewy gipsowe warszawa, formy do odlewów gipsowych warszawa, jak zrobić odlew ręki, odlew twarzy z gipsu, odlew dłoni