Aranżując naszą łazienkę powinniśmy się głęboko zastanowić nad wyborem poszczególnych elementów. Coraz większą rzeszę zwolenników ma drewniana podłoga w łazience. Taki styl jest niewątpliwie bardzo urokliwy i majestatyczny. Jednak przysparza on nam troszkę więcej kłopotów, niż standardowa wersja. Jak wiadomo drewno nie komponuje się dobrze z wodą. Dlatego przed instalacją takiej podłogi musimy przemyśleć każdy aspekt, który powinniśmy uwzględnić.

Najważniejsze jest, żeby odpowiednio zabezpieczyć taką podłogę przed przedwczesnym parcieniem i gniciem. Najlepiej jest odpowiednio każdą deskę osuszyć a następnie polakierować. Gdy już je położymy należy całą podłogę wywoskować by zatkać wszystkie szczeliny. Najlepiej również jest zrobić bardzo leciuteńki przechył podłogi. W ten sposób woda, która niechcący znajdzie się na podłodze spłynie w jedno miejsce. Tam najlepiej jak wcześniej zamontujemy kratki ściekowe. Ogólnie gdy chcemy zdecydować się na drewnianą podłogę musimy zainstalować bardzo wysokiej jakości odwodnienia liniowe. Takie odwodnienie liniowe sprawi, że nasza piękna podłoga będzie funkcjonować przez długie lata. Jest wielu fanów wystroju drewnianego. Taki styl nie kojarzy nam się już tylko ze wsią i z muzyką country.

Elegancja, styl a zarazem prostota sprawia, że grono zwolenników drewna rośnie z roku na rok. Taka metoda jest fakt bardzo kosztowna ale efekt z jakim się spotkamy jest piorunujący. A możliwość aranżacji drewnianej łazienki wielu przyprawia o mrowienie na plecach.