Ekologiczne osiedle pod Warszawą

Nowe inwestycje jednak zaczynają powstawać. W odległości 35 km od Warszawy, w okolicach Radziejowic, buduje się Zielone Osiedle – zespół domków jednorodzinnych, wolnostojących, które mają być domami energooszczędnymi.
Domy budowane będą w trzech wzorach – każdy, będzie domem parterowym z poddaszem użytkowych. W sumie, domów ma być 97. Deweloper zapewnia, że rozplanowanie osiedla – mimo tak dużej ilości domów – pozwoli na zachowanie intymności i prywatności mieszkańców. Wszystkie domy, niezależnie od rodzaju projektu, mają mieć około 120 metrów powierzchni użytkowej, do tego dochodzą jeszcze garaże i tarasy. Energooszczędne technologie mają zapewnić niskie koszty utrzymania domu.

Na stronie inwestora (zielone-osiedle.com) , można obejrzeć nie tylko rzut poszczególnych typów domów, ale również ich wizualizacje, wraz z wizualizacją całego osiedla. Niestety, na ciemnych grafikach niewiele widać. Wizualizacje domów na stronie inwestora nie wyglądają zbyt zachęcająco – co jest dość ciekawą odmianą po zazwyczaj przesadzonych wizualizacjach które oferują nam deweloperzy – zakładamy jednak, że nowe osiedle domów będzie nieco mniej ciemne niż na projekcie, a ekologiczne materiały wykorzystane w inwestycji przełożą się nie tylko na lepszą ekonomikę energetyczną, ale również na zdrowsze życie.