Dziś w Warszawie wiele się dzieje wokół afery reprywatyzacyjnej. Szaleje opozycja, społeczeństwo emocjonalnie kipi, a komisja krok po kroku odnajduje ścieżkę błędów i nadużyć.
Poważny kryzys może w tym kontekście przeżywać taka branża jak zarządzanie nieruchomościami Warszawa posiada wielu fachowców w tej dziedzinie, jednak aktualnie może nie liczyć się jedynie sam fach, ale także uczciwość ludzi zajmujących się nieruchomościami.
Architekci mogą na razie spać spokojnie, bo budownictwo mieszkaniowe zapewnione jest przez rządowy program Mieszkanie+, jednak i oni powinni się zastanowić, czy afera reprywatyzacyjna nie dotknie ich, jak efekt domina.
Nie mam wątpliwości, że aktualny stan polskiego biznesu pod względem moralnym jest kiepski. Niestety gospodarka wolnorynkowa przyniosła żniwo w postaci wyzysku konkurencji i dążenia do zysków w egoistyczny sposób, pomijając interes pozostałych grup społecznych, nie mówiąc już o interesie narodowym, czy ogólnoludzkim.
Poważne zastrzeżenia moralne w świetle afery reprywatyzacyjnej budzi też rynek nieruchomości. Ile lokali nieprawnie nabytych jest jeszcze w obiegu? Mam nadzieję, że kiedyś wreszcie będzie wolne od tego balastu zarządzanie nieruchomościami Warszawa, na razie nie daje takiego wrażenia, że moje nadzieje się szybko spełnią, jednak ufam naszym politykom, stojącym na straży interesu wszystkich obywateli.
Taki stan rzeczy przecież nie wspiera ani budownictwa, ani prawdziwej konkurencyjności na rynku nieruchomości, ponieważ każdy indywidualny sprzedawca nieruchomości będzie automatycznie brany pod lupę przez potencjalnego nabywcę jako podejrzany o jakiś przekręt. Oby jak najszybciej się to skończyło!