Wybór kierunku studiów nie zawsze jest prostą decyzją. Niektórzy niemalże rodzą się z przekonaniem o tym, kim będą w przyszłości, inni poszukują swojej prawdziwej drogi życiowej jeszcze wiele lat po zakończeniu właściwej edukacji.

W obliczu czasów, w których człowiek bez dyplomu wyższej uczelni ma bardzo mocno utrudnione zadanie w trakcie poszukiwania pracy, na drodze stereotypu utarło się, że jest kilka naprawdę intratnych kierunków. Należą do nich prawo, medycyna i architektura. Każda z tych dziedzin wymaga dużej wiedzy i sporego zaangażowania w pięcioletni okres nauki. Przyjęło się, że po odebraniu dyplomu renomowanej uczelni, nie ma problemów z natychmiastowym znalezieniem pracy. I zazwyczaj tak jest, jednakże polskie realia pokazują, że nawet absolwenci tak prestiżowych studiów nie mają od samego początku możliwości zarabiania bardzo dużych pieniędzy.

Na pytanie o studia z najlepszą przyszłością nie można wskazać jednoznacznej odpowiedzi. Prędzej da się określić, które kierunki należy omijać. Jednakże jeśli wybór padnie na coś związanego z informatyką, leczeniem lub kształtowaniem krajobrazu, to możemy być pewni, że posada na nas czeka.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.