Co czyta każdy rodzic?
Kiedy w naszym życiu pojawia się dziecko, często jesteśmy zupełnie zagubieni. Pociecha rośnie, pojawiają się nowe wyzwania, a niepewności wciąż jest tak samo dużo, jak wtedy, gdy trzymaliśmy na rękach malutkie, bezbronne niemowlę. Na szczęście, z pomocą przychodzą różne pozycje książkowe, które pomogą nam przejść przez różne etapy życia dziecka ze spokojem.

Książki o wiele mówiących tytułach typu „Co powinien umieć 5 latek?” są idealne dla rodziców, którzy obawiają się, że nie dostarczają swojemu dziecku odpowiedniej ilości informacji i nie uczą go tego, co powinno wiedzieć. Tego rodzaju książki mogą uspokoić wielu zaniepokojonych rodziców.

W późniejszych etapach rozwoju dziecka warto się zainteresować, jaka jest podstawa programowa w kolejnych klasach szkoły, jednak mając na uwadze, że nie jest to jedyny i nieomylny wyznacznik tego, co dziecko powinno wiedzieć. Warto podejść do takich informacji z dystansem, traktując je jedynie jako wskazówki do tego, czym warto zainteresować dziecko i o czym warto mu opowiadać.

Obojętnie, na jakim etapie życia jest nasze dziecko, przede wszystkim poświęcajmy mu dużo czasu i okazujmy mu dużo miłości i czułości. Cała reszta przyjdzie z czasem, a bycie rodzicem rozpoczyna się zawsze od wsparcia i bliskości.