Wśród gorących zwolenników marihuany zdecydowany prym wiodą osoby, które uważają, że jest to idealny zamiennik dla alkoholu. Wśród ich najczęściej powtarzanych argumentów możemy usłyszeć, że niektóre osoby pod wpływem alkoholu stają się agresywne, natomiast zdecydowana większość palących marihuanę zachowuję się spokojnie.

Oczywiście nie da się ukryć, że wśród osób spożywających napoje wyskokowe faktycznie zdarzają się tacy, którzy ewidentnie nie potrafią się bawić. Można mówić, że jest to przecież tylko pewien, niewielki procent wśród wszystkich spożywających alkohol, mimo wszystko trzeba pamiętać, że taki procent faktycznie występuje w społeczeństwie.

Czy to oznacza, że wszyscy powinni jak najszybciej kupować nasiona feminizowane? Nie koniecznie, tak naprawdę marihuana wciąż nie jest tak dokładnie przebadanym środkiem, żeby bez  najmniejszego problemu powiedzieć, że jest ona w pełni bezpieczna dla naszego organizmu.

Należy również pamiętać, że na imprezach wielokrotnie łączona jest marihuana i alkohol co raczej jasno dowodzi, że podział „albo marihuana, albo alkohol” wcale nie jest tak oczywisty.