Ogrodzenia Poznań i Nowoczesne ogrodzenia systemowe

Jak było kiedyś i dziś

Jesteś architektem i ostatnio uczestniczyłaś w konferencji naukowej. Jej tematem było: Jak zmienił się świat w ciągu ostatniego półwiecza. Chodziło oczywiście o zmiany architektoniczne. Wszyscy zwracali uwagę, iż obecnie buduje się wielkie drapacze chmur, a przedtem tego nie było. W dyskusji ogólnej padło nawet stwierdzenie, że świat otacza się betonem, spoza którego nic nie widać.

Ogólnie zgadzasz się z tymi wszystkimi spostrzeżeniami, jednak Twoją uwagę przykuła inna rzecz, taka o wymiarze lokalnym. Chodzi o to, że teraz do ogrodzenia domów, używa się zupełnie innych materiałów. Kiedyś do zagrodzenia posesji, wystarczyło kilka desek, z których powstawał płot. Dzisiaj wszędzie widuje się nowoczesne ogrodzenia systemowe, najczęściej z metalu.

Teraz nawet w Twoim ukochanym Poznaniu, trudno zobaczyć dom ze zwyczajnym płotem. Taki sposób ochrony podwórka wyszedł z mody, wszędzie tylko wysokie na kilka metrów, monstrualne i trudne do sforsowania- ogrodzenia Poznań pod tym względem bardzo się upodobnił do innych miast, a szkoda.