Ortopedia jest specjalnością medyczną, która koncentruje się na diagnozowaniu, pielęgnowaniu i leczeniu pacjentów z zaburzeniami kości, stawów, mięśni, więzadeł, ścięgien, nerwów i skóry. Te elementy tworzą układ mięśniowo-szkieletowy. Lekarze specjalizujący się w tej dziedzinie zwani są chirurgami ortopedycznym, a miejscem ich pracy jest zwykle poradnia ortopedyczna Kraków.

Zakres działań

Ortopedzi biorą udział we wszystkich aspektach opieki zdrowotnej związanych z układem mięśniowo-szkieletowym. Wykorzystują metody medyczne, fizyczne i rehabilitacyjne, a także chirurgię. Czasem również wykonują usg kolana. Zwykle 50 procent praktyki chirurgii ortopedycznej nie zajmuje się żadnym chirurgicznym lub medycznym leczeniem urazów lub chorób, a 50 procent obejmuje zakres leczenia chirurgicznego. Chirurgia może być potrzebna do przywrócenia funkcji utraconej w wyniku zranienia lub choroby kości, stawów, mięśni, ścięgien, więzadeł, nerwów lub skóry – co oferuje https://ortoklinik.pl,

Chirurg ortopedyczny współpracuje również z innymi pracownikami służby zdrowia i często służy jako konsultant dla innych lekarzy. Ortopedzi odgrywają ważną rolę w organizacji i dostarczaniu opieki medycznej w nagłych wypadkach.