Dlaczego warto odwiedzić ortodontę
Ortodonta jest to specjalista od wad zgryzu oraz uzębienia. Ortodontę warto odwiedzić już w wieku młodzieńczym (warto tak naprawdę aby to rodzice zabrali dziecko do ortodonty), albo kiedy zobaczymy niepokojące nieprawidłowości, lub po prostu kontrolnie.

Ortodonta odpowiednio szybko odwiedzony, pomoże nam uniknąć poważnych problemów ze zgryzem. Wady zgryzu (szczególnie jeśli mamy predyspozycje genetyczne, na przykład jeśli nasi rodzice posiadają wady zgryzu), mogą od błahych przerodzić się w poważne.

Jeżeli my lub nasze dziecko posiada wady zgryzu lub nierówne zęby, ortodonta pomoże nam dobrać odpowiednią metodę korekcji. Powinniśmy również pamiętać, że jeśli posiadaliśmy aparat ortodontyczny i wada nam zniknęła, ale jesteśmy w miarę młodzi, to ortodonta powinien zostać odwiedzony. Powód jest jeden. Nawet nasza zaleczona wada, może się odnowić jeśli nie wyrosły nam jeszcze zęby mądrości. Lepiej chodzić do ortodonty co jakiś czas w celu kontroli, aby nie zniweczyć efektów długiej kuracji za pomocą aparatu.