Odchudzające się Panie cieszą się niezmiernie, gdy zbędnego tłuszczyku ubywa z brzuszka, czy ud. Natomiast zmorą jest dla wielu “odchudzenie” również piersi. “Niech z brzucha ubywa, ale niech piersi pozostaną takie jak były” – myśli głośno wiele kobiet. Z piersi na pewno trochę tłuszczyku ubędzie, ale odpowiednimi ćwiczeniami i kosmetykami można sprawić, że będą one jędrne, kształtne i sprężyste. Jak?

Żeby ukształtować piersi trzeba troszkę poćwiczyć – z hantelkami.

1. Bierzemy hantle, kładziemy się na podłodze. Zginamy ręce w łokciach i odwodzimy ramiona w bok. Przedramiona unosimy prostopadle do podłogi, a dłonie zwracamy wnętrzem do przodu. Powoli prostujemy ręce i układamy równolegle do siebie. Dłonie cały czas pozostają na wysokości barków. Powtarzamy 15 razy w 2 seriach.

2. Stajemy 1 metr od ściany, opierając o nią dłonie (z palcami skierowanymi do środka). Prostujemy ręce, a potem zginamy, zbliżając klatkę piersiową do ściany. To takie pompki, ale przy ścianie. Powtarzamy to 10 razy w dwóch seriach.

3. Siadamy “po turecku”, prostujemy kręgosłup. Składamy dłonie jak do modlitwy na wysokości klatki piersiowej, a łokcie rozkładamy szeroko na zewnątrz. Naciskamy jedną dłonią na drugą z jak największą siłą przez ok 6 sek. Powtarzamy to 4 razy.

Na „jogina”. Siadamy w siadzie skrzyżnym na stepie, kręgosłup wyprostowany. Składamy dłonie jak do modlitwy na wysokości klatki piersiowej rozkładając szeroko łokcie. Naciskamy dłonią na dłoń z maksymalną siłą przez około 6 sekund. Powtarzamy ćwiczenie cztery razy z krótkimi przerwami.

W dbaniu o piękny biust tak samo ważne jak ćwiczenia jest stosowanie odpowiednich kosmetyków. Przykładem takiego kosmetyku jest maseczka ujędrniająca i regenerująca na biust z zielonej glinki kanadyjskiej, mango i jedwabiu. Znacznie uelastycznia i ujędrnia piersi, minimalizuje rozstępy. Jak ją stosować? Bardzo prosto. Wmasowujemy maseczkę w skórę piersi i dekoltu, owijamy ręcznikiem, a następnie po 35 minutach zmywamy ciepłą wodą. Taką kurację stosujemy 2 razy w tygodniu, a potem cieszymy się pełnym, krągłym i jędrnym biustem:)