Ładna figura to marzenie chyba każdej kobiety. Niestety, wiele z nich ma spore problemy z jej wymodelowaniem. Wpływ ma na to zarówno brak motywacji, jak i odpowiedniej wiedzy. W jaki sposób możesz w krótkim czasie uzyskać zgrabną sylwetkę?

Częstotliwość treningów

Treningi odbywać powinny się co drugi dzień. Dlaczego? Ćwiczenia wykonywane codziennie nie pozwalają na właściwą regenerację mięśni. Jeden – dwa dni przerwy wystarczą jednak w zupełności na ich odpoczynek.

Wysoka skuteczność treningów obwodowych

Dobrym rozwiązaniem na szybkie wymodelowanie sylwetki jest trening obwodowy, który pozwala na wzrost intensywności ćwiczeń i skrócenie jego czasu. Pamiętać należy tutaj, aby nie odpoczywać pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami, lecz dopiero między obwodami – ćwiczenia wykonywać powinno się jedno po drugim. W ten właśnie sposób jesteś w stanie uzyskać szybsze i lepsze efekty. Niezwykle istotne jest także dostosowanie do swoich możliwości liczby obwodów oraz powtórzeń – rozpoczynając trening zacznij od jednego obwodu i z czasem zwiększaj ich ilość. W każdym ćwiczeniu wykonywać powinno się od 10 do 20 powtórzeń – tutaj również dopasuj ich ilość do swojej aktualnej kondycji i z treningu na trening wykonuj ich coraz więcej. Żaden trening (nie tylko obwodowy), nie może się obyć bez rozciągania przed i po treningu – nie tylko zwiększa ono efekty, lecz również redukuje ryzyko wystąpienia zakwasów.

Przykładowe ćwiczenia, które możesz wykonywać podczas treningów

Jakie ćwiczenia wykonywać możesz podczas tego typu treningu? Pierwsza propozycja to przysiady z wyskokiem. Stań w delikatnym rozkroku, a palce u stóp skieruj na zewnątrz. Powoli wykonaj głęboki przysiad tak, aby kolana nie wyszły poza linię palców. Następnie dynamicznym ruchem wyprostuj nogi i wyskocz w górę. Kolejna propozycja to brzuszki z nogami uniesionymi w górę. Kładziesz się na plecach, unosisz nogi zgięte w kolanach pod kątem prostym, a palce pleciesz na karku. Wykonujesz spięcia mięśni brzucha unosząc klatkę piersiową, wytrzymujesz chwilę w tej pozycji, a następnie wracasz do pozycji początkowej. Pamiętaj aby nie unosić całych pleców, a tylko samą klatkę piersiową i nie ciągnąć szyi rękoma.